Klubbtävlingar

KM - Singel 2016

1:a   Tony

2:a   Anders

 

3-4

Mitch

Dennis 

 

5-8

Kia

Hasse

Stefan

Ann-Lineé

9-12

Pernilla

Marita

Birgitta

Bosse

Påsk Cupen 2016

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Anders                          1:a  Christer

2:a  Tony                             2:a  Hasse O

 

3-4                                      3-4

P J                                       Pernila

Igor                                        Johan L

5-10                                    5-7

Janne                                  Carl

Tryckarn                              Britt

Lars                                      Desi

Willy

K Z

Marita

 

Lussecupen 2015

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Peter S                           1:a  Kia

2:a  Henrik K                        2:a  Eva N

 

3-4                                      3-4

Tony                                    Caroline

P J                                         Ann-Lineé

5-10                                    5-8

Nalle                                   Thomas A

Hasse O                               Birgitta

Christer                                Nilla

Mitch                                   Martina

Monica N

Willy

 

Dubbel - KM 2015

1:a Christer & Ann-Lineé

2:a Stefan & Eva

3:a Marita & Pernilla

4-6:a

Marcus & Tompa

Hasse & Martina

Robin & Malin

 

KM- Singel 2015

1:a   Mitch 

2:a   Per

 

3-4

Marita

Marcus 

 

5-7

Pernilla

Ann-Lineé

Hasse

 

 

Påskcupen 2015

1:a   Marcus  (24 & 25 p)

2:a   Jan T

 

3-4

Eva

Hasse  (102 &105 utg)

 

5-8

Stefan

Stanko

Martina

Pernilla

 

Lucia Cupen 2014

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Per                               1:a  Eva

2:a  Robin                           2:a  Ann-Lineé

 

3-4                                      3-4

Marita                                  Jan T

Stanko                                    Thomas

5-8                                       5-7

Willy                                    Johan

Dennis                                  Malin

Isak                                       Nilla

Hasse

 

Dubbel KM 2014

1:a Mitch & Willy

2:a Christer & Johan

3:a Robin & Stanko

4-9:a

Marcus & Stefan

Daniel & Martina

Julle & Jan T

Per & Ann-Linné

Hasse & Pernilla

Marita & Thomas

KM - Singel 2014

A-Cup                                 

1:a  Robin     

 (18 Pil/89 Utg/1x180/1xRödbull)                       

2:a  Stanko                        

3-4                                     

Marcus                

Julle                                   

5-8                                      

Hasse                

Berth                                   

Lars                                   

Thomas

9-12   

Pernilla

Jan T

Marita

Daniel      

                           

Påskcupen 2014

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Robin                              1:a  Marcus

2:a  Christer                         2:a  Mia

3-4                                      3-4

Mitch       (20pil)                    Jan T

Willy                                       Johan

5-8                                       5-8

Julle       (120 utg)                  Pernilla

Lars                                      Marita

Hasse                                    Thomas

Berth                                    Stanko

Lucia Cupen 2013

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Dennis    (22 pil)             1:a  Marita

2:a  Mitch      (22 pil)             2:a  Johan

3-4                                      3-4

Per                                       Hasse

Marcus     (92 utg)                   Stanko

5-8                                       5-7

Julle                                     Pernilla

Lars                                      Berth

Mia         (180 x 1)                   Jan T

Eva

 

Dubbel KM 2013

Resultat:

1:a Julle & Mia

2:a Berth & Anders

3:a Hasse & Lars

4-7:a

Robin & Jan T

Isak & Marita

Stanko & Pernilla

Marcus & Ann-Linné

Klubbmästare 1996 ......!

1996 Figge            2006 Jimmy         2016  Tony

1997 Berth            2007 Stefan J       2017

1998 Janne P        2008 Stefan J

1999 Bernt L         2009 Berth

2000 Janne P        2010 Robin

2001 Berth            2011 Stanko

2002 Stefan J        2012 Robin

2003 Stefan J        2013 Robin

2004 Isak              2014 Robin

2005 Stefan J        2015 Mitch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senaste kommentarer

20.09 | 18:33

Var hittar man Match protokoll??

...
03.09 | 16:43

Hejsan
denna match är på skärtorsdagen skall troligen vara på onsdag den 17 april
Match 20 - 18/4
Hälsningar
Lennart

...
24.12 | 11:12

God jul önskar Tryckarn till alla Kållereds spelaredan.

...
09.09 | 12:06

Grymt kul kasta lite pil i går. Tack ska ni ha.

...
Hej!
Prova att göra en egen webbsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS